Hradec Králové - Královehradecký krajNákupní centra a obchodní domy v Hradci Králové

Královehradecký kraj > Hradec Králové

Hradec Králové

Nákupní centra a obchodní domy v Hradci Králové

Hradec Králové leží na soutoku řek Labe a Orlice. Je to statutární město, jehož rozloha činí 105, 61 km2. Hradec Králové je metropolí Královéhradeckého kraje. Toto město bývá také nazýváno městem univerzitním. Nachází se v něm střední školy a gymnázia a také univerzity jako např. Univerzita Hradec Králové, Lékařská fakulta a Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy a Lékařská fakulta Univerzity obrany.

Hradec Králové byl osídlen již v pravěku, ale první zmínky o osídlení touho území Slovany pochází z 10. Století. První hrad zde postavili ve století třináctém. Do století devatenáctého bylo město využíváno jako vojenská pevnost.

Hradci Králové nalezneme spoustu památek, ale i např. výrobnu pián Petrof či královéhradecké letiště nebo aquacentrum. Jistě stojí za to ho navštívit a historické památky si prohlédnout. Je to velký zážitek.

V Hradci Králové dnes můžete najít tři nákupní centra. První z nich je Futurum Hradec Králové, druhé OC Atrium Hradec Králové a třetí je EuroCenter Hradec Králové. Celkem Vám nabídnou 110 prodejen, kaváren a restaurací. Najdete zde například CCC Boty, Tally Weijl, dm drogerie, Takko Fashion, Deichmann a další. Pokud si za­pomenete vybrat peníze a Váš oblíbený obchod nepřijímá platební karty, můžete využít služeb bankomatů Pharro, Česká spořitelna, GE Money Bank, ČSOB a dalších.

Navigace

TOPlist