Karlovy Vary - Karlovarský krajNákupní centra a obchodní domy v Karlových Varech

Karlovarský kraj > Karlovy Vary

Karlovy Vary

Nákupní centra a obchodní domy v Karlových Varech

Karlovy Vary jsou již od roku 1370 městem a to díky císaři Karlu IV., který zde nechal založit lázně. Město nese i jeho jméno – Karlovy Vary. Toto město má přes 59 km2 a počet jeho obyvatel je kolem 50 tisíc. Každoročně Karlovy Vary navštíví spousta turistů a to nejen z Evropy, ale z celého světa.

Karlovy Vary jsou metropolí Karlovarského kraje a nadmořská výška tohoto města je 477 m. Karlovy Vary jsou překrásnou architektonickou památkou. Jsou zde postaveny nádherné historické objekty, které stojí za to, aby je každý s turistů viděl včetně kolonády, na které tryskají ze země horké prameny.

Karlovy Vary jsou i průmyslovým městem. Nejvýznamnější pro ně je průmysl potravinářský a sklářský. Pramenitá minerální voda z Karlových Varů je oblíbená u spousty spotřebitelů stejně jako porcelán zde vyráběný.

Karlovy Vary je jedním z dalších měst, které nabízí svým obyvatelům možnost pohodlného nakupování v nákupních centrech. V roce 2018 se v Karlových Varech nachází hned čtyři nákupní centra. Prvním z nich je OC Varyáda, další potom Obchodní centrum Fontána, Obchodní dům Perla a posledním je Atrium Shopping Center. V obchodech, které se v daných centrech nachází, pak můžete zakoupit výrobky od značek jako AEG, Samsung, Nike, adidas, Panasonic a spousty dalších. Velmi oblíbené jsou pak obchody NORDBLANC, Fokus Optik, Samsonite, Lindex či A3 Sport.

Navigace

TOPlist