Kladno - Středočeský krajNákupní centra a obchodní domy v Kladně

Středočeský kraj > Kladno

Kladno

Nákupní centra a obchodní domy v Kladně

Třinácté největší město České republiky nalezneme ve středních Čechách a nazývá se Kladno. Jeho průměrná nadmořská výška činí 381 a katastrální výměrou zasahuje území 36,97 km2. Kladno je složeno z 6 částí a 7 katastrálních ú­zemí.

Prvními majiteli tohoto města byli Kladenští z Kladna a to již v roce 1318. Tehdy zde vybudovaly tři tvrze, které nalezneme ve městě i dnes. Jedna se nazývá Vaškova věž a nachází se na Ostrovci ve směru na Rozdělov, další můžeme najít nedaleko místní pošty a poslední Horní tvrz byla přestavěna na zámek. Kladno prožilo několik těžkých chvil včetně drancování a požáru, ale i přes tuto skutečnost se i dnes snaží o svoji prosperitu.

Kladno lze považovat za průmyslové město. Objevíme zde spoustu výrobních podniků jako třeba Strojírny Poldi – výrobce hřídelí, Beznoska- chirurgické nástroje a implantáty, nkt cables – výrobce kabelů a další. Kladno využívá silniční i železniční dopravu, proto je dostupnost do města i z města dobrá.

V Kladně dnes můžete najít dvě nákupní centra. První z nich je Central Kladno a druhé NC Oaza Kladno. Celkem Vám nabídnou 69 prodejen, kaváren a restaurací. Nachází se zde například Nostalgie, A3 Sport, CCC boty, C&A, Yves Rocher a další. Pokud si zapomenete hotovost a Váš oblíbený obchod nepřijímá platební karty, můžete využít služeb bankomatů ČSOB, Česká spořitelna či Komerční banka (KB).

Navigace

TOPlist