Kladno - Středočeský krajNákupní centra a obchodní domy v Kladně

Středočeský kraj > Kladno

Kladno

Nákupní centra a obchodní domy v Kladně

Třinácté největší město České republiky nalezneme ve středních Čechách a nazývá se Kladno. Jeho průměrná nadmořská výška činí 381 a katastrální výměrou zasahuje území 36,97 km2. Kladno je složeno z 6 částí a 7 katastrálních ú­zemí.

Prvními majiteli tohoto města byli Kladenští z Kladna a to již v roce 1318. Tehdy zde vybudovaly tři tvrze, které nalezneme ve městě i dnes. Jedna se nazývá Vaškova věž a nachází se na Ostrovci ve směru na Rozdělov, další můžeme najít nedaleko místní pošty a poslední Horní tvrz byla přestavěna na zámek. Kladno prožilo několik těžkých chvil včetně drancování a požáru, ale i přes tuto skutečnost se i dnes snaží o svoji prosperitu.

Kladno lze považovat za průmyslové město. Objevíme zde spoustu výrobních podniků jako třeba Strojírny Poldi – výrobce hřídelí, Beznoska- chirurgické nástroje a implantáty, nkt cables – výrobce kabelů a další. Kladno využívá silniční i železniční dopravu, proto je dostupnost do města i z města dobrá.

Kladno dnes svým návštěvníkům může nabídnout dvě nákupní centra. Jedná se o Central Kladno a NC Oaza Kladno. Dohromady Vám tato dvě nákupní centra nabízí přes 60 obchodů, kaváren, restaurací a dalších služeb, které dnes většina nákupních center nabízí. K obchodům, které zde najdete, tak patří např. Baťa, Euro Lidovka, Gate, Bushman, Květiny Novák a další. , ve druhém centru naleznete ČSOB anebo Česká spořitelna.

Navigace

TOPlist