Kolín - Středočeský krajNákupní centra a obchodní domy v Kolíně

Středočeský kraj > Kolín

Kolín

Nákupní centra a obchodní domy v Kolíně

Kolín je městem nacházející se ve Středočeském kraji. Jeho rozloha je 35 km2 a průměrná nadmořská výška činí 220m. Území města je rozděleno na 10 částí a 4 katastrální území. Kolín je železniční křižovatkou a především průmyslovým městem. Na jeho území otevřela výrobny a umístila svá sídla spousta firem včetně tepelné elektrárny, automobilky konsorcia TPCA, Lučebních závodů a rafinerie PARAMO a samozřejmě i dalších.

Město bylo založeno zřejmě Přemyslem Otakarem II. ve 13. století. Město chránily dvojité hradby, jejichž zdi můžeme vidět ještě v této době a to v podobě zálabské bašty – Práchovna pocházející z 15. století. Rok 1757 přinesl tomuto městu jednu z největších bitev mezi Rakouskem a Pruskem a v roce 1932 zde byla vystavěna elektrárna s nejvyšším komínem v této republice.

Futurum Kolín je jediné obchodní centrum, které momentálně v Kolíně najdete. Toto nákupní centrum najdete na adrese Rorejcova 906 Kolín. Uvnitř centra naleznete 32 obchodů a ten má otevřeno denně od 9.00 do 21.00. Za zmínku stojí např. Reno obuv, Dráčik, dm drogerie, CCC či Orsay.

Navigace

TOPlist