Krnov - Moravskoslezský krajNákupní centra a obchodní domy v Krnově

Moravskoslezský kraj > Krnov

Krnov

Nákupní centra a obchodní domy v Krnově

Město Krnov se nachází v Moravskoslezském kraji na soutoku řeky Opavice a Opavy. Jeho průměrná nadmořská výška je 316 metrů a počet obyvatel, kteří zde žijí je téměř 25 tisíc. Protože město leží v okrese Bruntál v podhůří Nízkého Jeseníku, je zde i spousta přírodních zajímavostí.

Městská práva byla Krnovu udělena ve 13. století. V roce 1742 se stal Krnov pohraničním městem. Mezi devatenáctým a dvacátým stoletím ovládl toto město průmysl textilní a tím přinesl Krnovu i významný rozvoj. I dnes je pro Krnov významný průmysl. Svá sídla a výrobny sem umístily takové společnosti jako např. Dakon – výrobce teplovodních kotlů, Rieger-Kloss – výrobce varhan, Kofola – sodovkárna a jiné.

Doprava, která v Krnově převládá je převážně silniční a železniční, ale na jih od centra je i letiště, které slouží především pro vyhlídkové lety.

Prior Krnov je jediné nákupní centrum, které momentálně v Krnově najdete. Toto nákupní centrum najdete na adrese Zámecké náměstí 4 Krnov. Uvnitř centra naleznete 1 obchod a ten má otevřeno přes všední dny od 08.00 do 18.00, v sobotu od 08.00 do 12.00 a v neděli je zavřeno.

Prior Krnov
   

Navigace

TOPlist