Mladá Boleslav - Středočeský krajNákupní centra a obchodní domy v Mladé Boleslavi

Středočeský kraj > Mladá Boleslav

Mladá Boleslav

Nákupní centra a obchodní domy v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav je umístěna nedaleko Prahy ve středočeském kraji. Její třicetikilometrové území je osídleno přes 44 tisíci obyvateli. Mladá Boleslav má nadmořskou výšku 235 m a je složena ze 13 místních částí.

Založení Mladé Boleslavi bylo uskutečněno stavbou hradu, který dostal jméno Mladý Boleslav, protože ho založil Boleslav II. Městem se Mladá Boleslav stala v roce 1600 a bylo jí uděleno i několik městských práv, které mohla využívat. Během válek bylo město několikrát zpustošeno, ale vždy se dokázalo opět postavit na nohy. Již po oficiálním skončení druhé světové války se ale stalo posledním bombardovaným evropským městem.

Mladé Boleslavi můžeme najít spoustu památek včetně muzeí, parků, kostelů, hradu, židovského hřbitova a samozřejmě i dalších historických objektů.

Mladá Boleslav dnes svým návštěvníkům může nabídnout dvě nákupní centra. Jedná se o Bondy Centrum Mladá Boleslav a Olympia Mladá Boleslav. Celkem Vám tato dvě nákupní centra nabízí přes 70 obchodů, kaváren, restaurací a dalších služeb, které každé moderní centrum dnes nabízí. K obchodům, které zde najdete, tak patří např. CCC, Triumph, Adidas, dm drogerie, Pompo Maxi a další. V prvním centru naleznete bankomat Raiffeisenbank, ve druhém centru najdete bankomat ČSOB.

Navigace

TOPlist