Ostrava - Moravskoslezský krajNákupní centra a obchodní domy v Ostravě

Moravskoslezský kraj > Ostrava

Ostrava

Nákupní centra a obchodní domy v Ostravě

Město Ostrava je umístěno nedaleko hranic s Polskem. Leží na soutoku řek Lučiny, Odry, Opavy a Ostravice. Rozlohou zaujímá Ostrava 214 km2 a jeho průměrná nadmořská výška činí 210 m. n. m.

První zmínky o Ostravě pochází ze 13. století, kdy zde byla založena osada. Díky jantarové stezce, která tudy vedla, zažilo toto území rozmach. Během třicetileté války však došlo ke zničení města a to se až do roku 1763, kdy zde byla objevena bohatá ložiska černého uhlí, pomalu z krize dostávalo. Díky těžebnímu průmyslu se stala Ostrava velmi známým městem a po roce 1994 se těžební průmysl tohoto města zastavil uzavřením posledního dolu.

Ostrava je stále jedním z průmyslových měst a to díky průmyslu strojírenskému. I díky tomu, i předchozímu těžebnímu průmyslu, je ovzduší tohoto města velmi znečištěné. Ostrava je třetím největším městem České republiky a druhým největším městem na Moravě.  

Ostrava, jako i jiná moderní města v České republice, vybudovala v průběhu minulých let šest nákupních center. Jedná se o obchodní centra Avion Shopping Park Ostrava, Futurum Ostrava, Forum Nová Karolina, Nákupní centrum Karolína, Laso a Obchodní centrum Galerie. I díky těmto nákupním centrům je dnes v Ostravě přes 376 obchodů, jsou to také např. Planeo Quick Time, H&M, Rieker, Pompo a Marks & Spencer (Marks and Spencer).

Navigace

TOPlist