Pardubice - Pardubický krajNákupní centra a obchodní domy v Pardubicích

Pardubický kraj > Pardubice

Pardubice

Nákupní centra a obchodní domy v Pardubicích

Město Pardubice je metropolí Pardubického kraje. Leží na východě Čech a jeho nadmořská výška činí 237 m. Počet obyvatel, kteří v Pardubicích žijí je přes 89 tisíc. V Pardubicích dochází k soutoku řek Labe a Chrudimky. Toto statutární město má rozlohu přes 77 km2.

Pardubice byly založeny roku 1295. Tehdy zde papež Bonifác VIII. potvrdil klášter cyriaků a kostel sv. Bartoloměje. Od té doby přecházely Pardubice z jednoho panovníka na druhého. Velký úpadek zaznamenaly za třicetileté války a i za válek světových. Postupně se stačily obnovit a nyní jsou navštěvované především pro výborné pivo nebo známý perník.

Pardubice jsou také průmyslovým městem. Nejrozšířenějším průmyslem v Pardubicích je chemický, strojírenský a elektrotechnický.

V Pardubicích dnes můžete najít dvě nákupní centra. První z nich je AFI Palace Pardubice a druhé OC Grand. Celkem Vám nabídnou 83 poboček obchodů, kaváren a restaurací. Nachází se zde například Fitness shop, Galex, Subform, Terranova, New Yorker a další. Pokud si necháte doma peníze v hotovosti a obchod, ve kterém chcete nakupovat nepřijímá platební karty, můžete využít služeb bankomatu Pharro.

Navigace

TOPlist