Plzeň - Plzeňský krajNákupní centra a obchodní domy v Plzni

Plzeňský kraj > Plzeň

Plzeň

Nákupní centra a obchodní domy v Plzni

Západočeské město Plzeň má přibližně 170 tisíc obyvatel. Je metropolí Plzeňského kraje. Plzeň je známá především pro svůj průmysl a vaření piva. Mezi nejoblíbenější a nejznámější značky piva patří především Prazdroj a Gambrinus.

Historie města sahá až do roku 976. Tehdy zde bylo zbudováno městské sídlo a především to byla obchodní křižovatka západních Čech na cestě z Prahy do Bavorska. Plzeň byla v 16. Století poničena rozsáhlými požáry. Mezi lety 1599 a 1600 se sem císař Rudolf II. ukryl před morovou epidemií a tím se toto území stalo na krátký čas hlavním městem říše a sídlem vlády. V 19. Století pak byly zbourány hradby města.

V Plzni můžeme objevit spoustu kulturních a historických památek stejně jako střední školy, gymnázia či univerzity. Plzeň je druhým největším městem v Čechách a čtvrtým největším městem v ČR.

Plzeň, jako většina moderních měst v České republice, vystavěla v posledních letech šest větších i menších obchodních center. Jedná se o obchodní centra Plaza Plzeň, Olympia Plzeň, Galerie Slovany (ex Galerie Dvořák), NC Borská Pole, Obchodní centrum Plzeň a OC Luna. V celkovém součtu je díky těmto centrům v Plzni přes 207 obchodů, jsou to také např. Fox silver, A3 Sport, Hračkářství Bambule, Boardriders či KiK Textil-Diskont.

Navigace

TOPlist