Plzeň - Plzeňský krajNákupní centra a obchodní domy v Plzni

Plzeňský kraj > Plzeň

Plzeň

Nákupní centra a obchodní domy v Plzni

Západočeské město Plzeň má přibližně 170 tisíc obyvatel. Je metropolí Plzeňského kraje. Plzeň je známá především pro svůj průmysl a vaření piva. Mezi nejoblíbenější a nejznámější značky piva patří především Prazdroj a Gambrinus.

Historie města sahá až do roku 976. Tehdy zde bylo zbudováno městské sídlo a především to byla obchodní křižovatka západních Čech na cestě z Prahy do Bavorska. Plzeň byla v 16. Století poničena rozsáhlými požáry. Mezi lety 1599 a 1600 se sem císař Rudolf II. ukryl před morovou epidemií a tím se toto území stalo na krátký čas hlavním městem říše a sídlem vlády. V 19. Století pak byly zbourány hradby města.

V Plzni můžeme objevit spoustu kulturních a historických památek stejně jako střední školy, gymnázia či univerzity. Plzeň je druhým největším městem v Čechách a čtvrtým největším městem v ČR.

Plzeň je další město, které nabízí svým obyvatelům možnost nakupovat ve velkých obchodních centrech. V roce 2018 tak v Plzni najdete šest nákupních center. Prvním z nich je Plaza Plzeň, další potom Olympia Plzeň, Galerie Slovany (ex Galerie Dvořák), NC Borská Pole, Obchodní centrum Plzeň a posledním je OC Luna. V jednotlivých obchodních centrech pak najdete obchody, které ve své nabídce mají například značky jako Swarovski, Ariel, Panasonic, Bellinda, Bosch a spousty dalších. K prodejnám, které mají u zákazníků úspěch, patří Fox silver, dm drogerie, Hračkářství Bambule, A3 Sport a Albert hypermarket.

Navigace

TOPlist