Praha Nákupní centra a obchodní domy v Praze

Praha

Nákupní centra a obchodní domy v Praze

Hlavním městem České republiky je Praha, která je rozdělena na 57 samostatných městských částí. Ty jsou spravovány starostou, zastupitelstvem, úřadem městské části a radou. Rozloha Prahy je 496 km2 a bydlí v ní 1,2 milionu obyvatel. Prahou protéká řeka Vltava. Toto město leží uvnitř Středočeského kraje, ale i přes to, že vykonává funkci jeho správního centra, není jeho součástí, ale samostatným krajem. V Praze má sídlo prezident, vláda, politické strany, církve a ostatní státní úřední orgány.

První Slované budovali na území dnešního města Prahy svá hradiště již v 7. století a v 9. století se začaly psát skutečné dějiny tohoto velkolepého města, protože docházelo k zvětšování osídlení na další a další území, stavěly se nové historické památky např. hrad a rotunda sv. Víta. Od té doby prošla Praha řadou událostí a nyní je nejvyspělejším regionem v České republice. Praha patří k oblíbeným turistickým cílům nejen v Evropě a ročně ji navštíví spousty turistů. Avšak nejen příliv turistů, ale také obyvatel České republiky zaplavuje každoročně Prahu pro studium či získání pracovního místa v některém z průmyslových oborů, jejichž nabídka je opravdu pestrá. Praha je totiž nejbohatším regionem této republiky.

Praha je jedním z dalších měst, které nabízí svým obyvatelům a nejen jim možnost nakupovat v nákupních centrech. V roce 2019 se v Praze nachází hned deset nákupních center. Prvním z nich je Hlavní nádraží Praha, další potom OC Chodov – Praha, Arkády Pankrác, Fashion Arena Outlet Štěrboholy, Obchodní centrum Nový Smíchov, Palladium Praha (OC Palladium), Atrium Flora (ex Palác Flóra), Centrum Černý Most, Metropole Zličín a posledním je Galerie Harfa. V jednotlivých obchodních centrech pak najdete obchody, které ve své nabídce mají například značky jako adidas, ETA, Ariel, Bosch, Gate a spousty dalších. K prodejnám, které mají u zákazníků úspěch, patří Peek & Cloppenburg, Nike Factory Store, Desigual, Ikea či Lindex.

Navigace

TOPlist