Příbram - Středočeský krajNákupní centra a obchodní domy v Příbrami

Středočeský kraj > Příbram

Příbram

Nákupní centra a obchodní domy v Příbrami

Příbram leží v oblasti pod Brdy a díky tomu je z tohoto města vidět i hora Tok měřící 778 m. Průměrná nadmořská výška města dosahuje do výšky 502 metrů nad mořem. Počet obyvatel, kteří ve městě žijí je skoro 34 tisíc. Městem protéká řeka Litavka a také potok, na kterém je i několik rybníků.

Příbram byla v minulosti známá těžbou stříbra. Po té, co jí byla udělena městská práva a dostala se do rukou českých králů, začal její další rozkvět. Byla důlním městem s nejmodernějšími evropskými doly, ale na koci osmdesátých let 20. století těžba pomalu začala ustávat. I přesto je Příbram stále průmyslovým městem. Umístily sem svá sídla a výrobny takové velké podniky jako např. Halex-Schauenberg – ocelové budovy a konstrukce, ZRUP, a. s. – výroba obytných buněk, ocelových konstrukcí a stavebních prvků, Stella Ateliers, s.r.o. – výroba ložního prádla a jiné.

Příbram dnes svým návštěvníkům může nabídnout dvě obchodní centra. Jde o Stop Shop Příbram a OC Skalka. Dohromady Vám tato dvě nákupní centra nabízí přes 20 obchodů, kaváren, restaurací a dalších služeb, které každé moderní centrum dnes nabízí. K obchodům, které zde najdete, tak patří např. KiK Textil-Diskont, Adidas, Gate, Dráčik, NEW MODE OUTLET a další. .

Navigace

TOPlist