Šumperk - Olomoucký krajNákupní centra a obchodní domy v Šumperku

Olomoucký kraj > Šumperk

Šumperk

Nákupní centra a obchodní domy v Šumperku

Šumperk je okresním městem Olomouckého kraje ležícím na jihozápadním okraji pohoří Jeseníky. Jeho nadmořská výška činí 330 m a rozlohou je veliké téměř 28 km2. Obyvatel, kteří v Šumperku žijí je přes dvacet sedm tisíc.

Již ve třináctém století byl na tomto území postavem Dominikánským řádem klášter. Zakládací listina města Šumperk se však nedochovala. Šumperk se nejen díky těžbě kovů mohl vyrovnat městům královských, ale jeho rozmach zastavila bitva na Bílé hoře v roce 1620. K opětovnému rozvoji města začalo docházet až na přelomu 19 a 20. století, kdy zde vnikaly velké i menší textilní továrny.

Šumperk je kulturním městem, ve kterém se každoročně koná spoustu akcí známých nejen v této republice, ale i za jejími hranicemi jako např. festival blues hudby, folklórní festival a další.

Nákupní park Šumperk je jediné obchodní centrum, které momentálně v Šumperku najdete. Obchodní centrum najdete na adrese Vítězná ulice. 2886/6 Šumperk. Uvnitř centra naleznete 8 obchodů a ten má otevřeno denně od 9.00 do 20.00. Za zmínku stojí např. KIK Textil, Takko Fashion, Deichmann, dm drogerie či Dráčik.

Navigace

TOPlist