Uherské Hradiště - Zlínský krajNákupní centra a obchodní domy v Uherském Hradišti

Zlínský kraj > Uherské Hradiště

Uherské Hradiště

Nákupní centra a obchodní domy v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště je okresním městem Zlínského kraje, jehož průměrná nadmořská výška činí 179 m. Obyvatel, kteří zde mají své trvalé bydliště, je přes 25 tisíc.

Historie osídlení tohoto území je dlouholetá. Dokládají to i pozůstatky a nálezy ze starší doby kamenné. První slovanské osídlení zde bylo až ve století devátém n. l. Město založil Přemysl Otakar II ve 13. století na přání opata velehradského kláštera. Město sloužilo jako pevnost a rozprostíralo se na dvou ostrovech, proto i dnes jsou zde dvě náměstí. Funkce pevnosti byla zrušena až ve století osmnáctém. Město poznamenaly velké povodně v roce 1997. I přes to se dokázalo vzchopit a je stále turisty velmi oblíbeným místem.

V okolí města nalezneme rozmanitou přírodu a krajinné rezervace včetně spousty kulturních a architektonických památek jako např. hradu, zámku, kostelů, baziliky, lapidária, muzeí a dalších.

V Uherském Hradišti se k dnešnímu dni nachází pouze jedno jediné nákupní centrum a to je Stop Shop Uherské Hradiště. Toto centrum má pět obchodů a najdete mezi nimi např. Baťa, Gate, Dráčik, KiK Textil-Diskont či dm drogerie. Nákupní centrum je otevřeno přes všední dny od 09.00 do 19.00, v sobotu od 09.00 do 19.00 a v neděli od 10.00 do 18.00.

Navigace

TOPlist