Znojmo - Jihomoravský krajNákupní centra a obchodní domy v Znojmě

Jihomoravský kraj > Znojmo

Znojmo

Nákupní centra a obchodní domy v Znojmě

Znojmo se nachází pouze osm kilometrů od hranic s Rakouskem. Leží v jihomoravském kraji a jeho průměrná nadmořská výška činí 290 m. Počet obyvatel, kteří město obývají, je 34 tisíc. Znojmo a jeho okolí patří k vinařským a okurkářským oblastem. Jednou z nejznámějších událostí je znojemské vinobraní, které je uskutečňováno každý rok.

První zmínky o Znojmě pochází z roku 1048. Velká epidemie moru zasáhla toto území koncem sedmnáctého století. V osmnáctém a devatenáctém století zde byly vybudovány císařské silnice, které vedly do Prahy, Brna a Vídně. V průběhu historie vznikla ve Znojmě spousta historických památek, které jsou do dnes turisty navštěvované a oblíbené.

Znojmo je městem s rozšířenou působností a po jeho levé straně protéká řeka Dyje. Jeho krásné okolí láká k častým procházkám i díky rozlehlým vinicím, nad kterými slunce vychází i zapadá.

Znojmo dnes svým návštěvníkům může nabídnout dvě obchodní centra. Jde o Outlet Freeport Hatě a Excalibur City. Celkem Vám tyto dvě nákupní centra nabízí přes 90 obchodů, kaváren, restaurací a dalších služeb, které každé moderní centrum dnes nabízí. K obchodům, které zde najdete, tak patří např. Terranova, Asia Bazar, Ara Shoes, Viking Computer Shop, Alpine Pro a další. V prvním centru naleznete bankomat ČSOB.

Navigace

TOPlist