Brno - Jihomoravský krajNákupní centra a obchodní domy v Brně

Jihomoravský kraj > Brno

Brno

Nákupní centra a obchodní domy v Brně

Největší město na jižní Moravě Brno se nachází na soutoku řeky Svratky a Svitavy. Rozlohou zaujímá 6379 ha. V Brně a jeho blízkém okolí žije okolo 780 tisíc obyvatel.

První zmínky o slovanském osídlení Brna sahají do 5 – 7. století a teprve ve 12. století se stalo Brno městem. Hrad, tyčící se na kopci nad Brnem a vévodící širokému okolí se nazývá Špilberk. Ten byl vystavěn ve 13. století. Brno rostlo a rozšiřovalo své území. Zažilo také spoustu bitev. Za celou dobu svojí existence dokázalo vzkvétat a stát se jedním z nejnavštěvo­vanějších měst České republiky nejen pro své památky, ale také pro studium na vysokých školách nebo pro pracovní místa, která jsou díky průmyslové výrobě nabízena prostřednictvím nejrůznějších firem, z nichž nejznámější je Zetor nebo strojírna Královopolská. Dále to jsou české i zahraniční firmy, které svoji výrobu umístili do průmyslových zón jako jen např. zóna Šlapanice, Český technologický park, Průmyslová zóna Modřice a mnohé další.

Brno patří i k významnému centru české justice. Své sídlo zde mají: Nejvyšší správní soud, Nejvyšší soud, Ústavní soud, Nejvyšší státní zastupitelství a další důležité instituce.

Brno, jako i jiná moderní města v ČR, vybudovala v průběhu minulých let deset obchodních center. Jde o nákupní centra Olympia Brno, Galerie Vaňkovka Brno, Campus Square, NC Královo Pole, Avion Shopping Park Brno, Futurum Brno, OC Velký Špalíček, Pasáž Rozkvět, Obchodní dům Klášter a OC Letmo. I díky těmto obchodním centrům je dnes v Brně přes 383 obchodů, patří k nim tak např. Dráčik, Gate, Swarovski, C&A a Pompo Maxi.

Navigace

TOPlist