Brno - Jihomoravský krajNákupní centra a obchodní domy v Brně

Jihomoravský kraj > Brno

Brno

Nákupní centra a obchodní domy v Brně

Největší město na jižní Moravě Brno se nachází na soutoku řeky Svratky a Svitavy. Rozlohou zaujímá 6379 ha. V Brně a jeho blízkém okolí žije okolo 780 tisíc obyvatel.

První zmínky o slovanském osídlení Brna sahají do 5 – 7. století a teprve ve 12. století se stalo Brno městem. Hrad, tyčící se na kopci nad Brnem a vévodící širokému okolí se nazývá Špilberk. Ten byl vystavěn ve 13. století. Brno rostlo a rozšiřovalo své území. Zažilo také spoustu bitev. Za celou dobu svojí existence dokázalo vzkvétat a stát se jedním z nejnavštěvo­vanějších měst České republiky nejen pro své památky, ale také pro studium na vysokých školách nebo pro pracovní místa, která jsou díky průmyslové výrobě nabízena prostřednictvím nejrůznějších firem, z nichž nejznámější je Zetor nebo strojírna Královopolská. Dále to jsou české i zahraniční firmy, které svoji výrobu umístili do průmyslových zón jako jen např. zóna Šlapanice, Český technologický park, Průmyslová zóna Modřice a mnohé další.

Brno patří i k významnému centru české justice. Své sídlo zde mají: Nejvyšší správní soud, Nejvyšší soud, Ústavní soud, Nejvyšší státní zastupitelství a další důležité instituce.

Brno je další z měst, které nabízí svým obyvatelům možnost nakupovat ve velkých obchodních centrech. V roce 2019 tak v Brně najdete deset obchodních center. Prvním z nich je Olympia Brno, další potom Galerie Vaňkovka Brno, Campus Square, NC Královo Pole, Avion Shopping Park Brno, Futurum Brno, OC Velký Špalíček, Pasáž Rozkvět, Obchodní dům Klášter a posledním je OC Letmo. V jednotlivých obchodních centrech pak najdete obchody, které ve své nabídce mají například značky jako Rieker, Bellinda, Gate, Casio, LG a spousty dalších. K prodejnám, které mají u zákazníků úspěch, patří dm drogerie, Reno, AMJ – pánské košile, Mango či Lindex.

Navigace

TOPlist