České Budějovice - Jihočeský krajNákupní centra a obchodní domy v Českých Budějovicích

Jihočeský kraj > České Budějovice

České Budějovice

Nákupní centra a obchodní domy v Českých Budějovicích

České Budějovice leží na soutoku řek Vltavy a Malše. Nacházejí se v Českobudějovické pánvi a jsou správní metropolí Jihočeského kraje. České Budějovice jsou devátým největším městem v ČR. Nadmořská výška tohoto města je 381 m n. m.

Historie tohoto města spadá do roku 1265. Tehdy je založil Přemysl Otakar II. České Budějovice přečkaly spoustu válek a s nimi spojené pustošení včetně velkého požáru, ale i přes všechna tato úskalí se dokázaly opět zvednout na nohy a díky tomu je možné navštívit spoustu památek jako např. zámek Hluboká nad Vltavou, kostely, kašny, klášter a mnohé další.

Českých Budějovicích je možné objevit spoustu známých společností jako např. Budějovický Budvar – pivovar, Budějovický měšťanský pivovar – pivo Samson, Madeta – mlékárny, Koh-i-noor Hardtmuth – výroba školních a kancelářských potřeb a jiné.

České Budějovice je další z měst, které nabízí svým obyvatelům možnost pohodlného nakupování ve velkých obchodních centrech. V roce 2020 se v Českých Budějovicích nachází hned čtyři nákupní centra. Prvním z nich je Obchodní centrum Mercury, další potom IGY Centrum, Géčko a posledním je OC Čtyři Dvory. V jednotlivých obchodních centrech pak najdete obchody, které ve své nabídce mají například značky jako Tchibo, Mora, Samsung, Kostelecké uzeniny, Always a spousty dalších. Mezi velmi populární prodejny patří mezi místními zákazníky pobočky obchodů Grand Optical, A3 Sport, Gate, CCC či Cropp Town.

Navigace

TOPlist