Havířov - Moravskoslezský krajNákupní centra a obchodní domy v Havířově

Moravskoslezský kraj > Havířov

Havířov

Nákupní centra a obchodní domy v Havířově

Město Havířov leží v Ostravské pánvi v Moravskoslezském kraji. Vzniklo spojením několika obcí a to v roce 1955. Proto je také považováno za nejmladší město České republiky. První zmínky o výstavbě obcí na tomto místě však pocházejí již z konce třináctého století našeho letopočtu.

Havířovem protéká řeka, která se nazývá Lučina, ale mimo této řeky se zde nachází i vodní nádrže, rybníky či mokřady. Nadmořská výška je 260 metrů nad mořem. V Havířově žije okolo osmdesát tisíc lidí. Katastrální výměra činí přes 32 km2.

Ve městě a jeho nejbližším okolí můžeme spatřit i mnohé památky jako např. zvonice, památníky, kostely, sochy a plastiky a dokonce i několik zámků.

V Havířově můžete k dnešnímu dni najít tři nákupní centra. První z nich je OD Elan, druhé OD Permon a třetí je Nákupní park Havířov. Celkem Vám tato centra nabídnou 49 prodejen, kaváren a restaurací. Nachází se zde například Wrangler, Moravel, S. A. M., Beau Présent, Knihkupectví Permon Havířov a další. Pokud si za­pomenete vybrat peníze a obchod, ve kterém chcete nakupovat nepřijímá platební karty, můžete použít bankomat Raiffeisenbank.

Navigace

TOPlist