Hradec Králové - Královehradecký krajNákupní centra a obchodní domy v Hradci Králové

Královehradecký kraj > Hradec Králové

Hradec Králové

Nákupní centra a obchodní domy v Hradci Králové

Hradec Králové leží na soutoku řek Labe a Orlice. Je to statutární město, jehož rozloha činí 105, 61 km2. Hradec Králové je metropolí Královéhradeckého kraje. Toto město bývá také nazýváno městem univerzitním. Nachází se v něm střední školy a gymnázia a také univerzity jako např. Univerzita Hradec Králové, Lékařská fakulta a Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy a Lékařská fakulta Univerzity obrany.

Hradec Králové byl osídlen již v pravěku, ale první zmínky o osídlení touho území Slovany pochází z 10. Století. První hrad zde postavili ve století třináctém. Do století devatenáctého bylo město využíváno jako vojenská pevnost.

Hradci Králové nalezneme spoustu památek, ale i např. výrobnu pián Petrof či královéhradecké letiště nebo aquacentrum. Jistě stojí za to ho navštívit a historické památky si prohlédnout. Je to velký zážitek.

Hradec Králové dnes svým návštěvníkům může nabídnout tři nákupní centra. Jedná se o Futurum Hradec Králové, OC Atrium Hradec Králové a EuroCenter Hradec Králové. Dohromady Vám tyto tři nákupní centra nabízí přes 100 obchodů, kaváren, restaurací a dalších služeb, které každé moderní centrum dnes nabízí. K obchodům, které zde najdete, tak patří např. A3 Sport, Albi, Deichmann, KiK Textil-Diskont, Foot locker a další. V prvním OC naleznete bankomaty ČSOB, Česká spořitelna a další, ve druhém OC naleznete bankomat Pharro.

Navigace

TOPlist