Hranice - Olomoucký kraj Nákupní centra a obchodní domy v Hranicích

Olomoucký kraj > Hranice

Hranice

Nákupní centra a obchodní domy v Hranicích

Hranice jsou položené 250 metrů nad mořem a počet obyvatel mají necelých devatenáct tisíc. Rozloha Hranic činí 49,79 km2. Nalezneme je v okrese Přerov v Olomouckém kraji.

První zmínky o slovanských osadách pochází z dvanáctého století našeho letopočtu. O sto let později se staly kolonizačním centrem východních hřebenů tzv. Železné brány. Vzhledem k tomu, že město patřilo několika majitelům, každý z nich na něm zanechal svůj rukopis. Můžeme zde najít mnohé památky včetně synagogy, barokního kostela, židovského hřbitova, železničních viaduktů a samozřejmě i dalších historických objektů.

Hranicích objevíme také vojenskou akademii či lesnickou školu. Vzhledem ke krajinnému rázu tohoto území jsou podmínky pro studium těchto oborů jako stvořené.

V Hranicích se v současné době nachází pouze jedno jediné nákupní centrum a to je Stop Shop Hranice na Moravě. Toto centrum obsahuje sedm obchodů a najdete mezi nimi např. Takko Fashion, KiK Textil-Diskont, Deichmann, Dráčik, Gate a další. Nákupní centrum je otevřeno denně od 9.00 do 20.00.

Navigace