Jihlava - Vysočina Nákupní centra a obchodní domy v Jihlavě

Vysočina > Jihlava

Jihlava

Nákupní centra a obchodní domy v Jihlavě

Město Jihlava je centrem kraje Vysočina. Bylo založeno ve 13. století a má hornickou minulost spojenou s těžbou stříbra. Hranice města Jihlavy jsou tvořeny z části řekou, která nese stejné jméno jako toto město. Jihlava má padesát tisíc obyvatel.

Jihlava byla vždy městem, které se umělo bránit. Nepodlehla ani při husitských válkách. Jenže se dostalo při vládě Jiřího z Poděbrad do velké krize a další války ji devastovaly včetně historických památek. Některé z nich byly v průběhu času opraveny a Jihlava se stala opět součástí turismu. Nejlákavější pro turisty jsou podzemní katakomby, které ukrývají zajímavý úkaz v podobě svítící chodby či paranormální jevy. Zoologická zahrada v Jihlavě patří také k nejnavštěvo­vanějším v České republice, protože zde nejen děti, ale i dospělí zažijí spoustu zábavy a mohou spatřit zvířata z různých částí světa.

V Jihlavě můžete k dnešnímu dni najít tři nákupní centra. První z nich je City Park, druhé Prior Jihlava a třetí je Obchodní centrum Jihlava (Březinovy Sady). Celkem Vám tato centra nabídnou 72 poboček obchodů, kaváren či restaurací. Nachází se zde například Klimatex, Deichmann, Gate, Oxalis, Alpine Pro a další. Pokud si necháte doma peníze v hotovosti a obchod, ve kterém chcete nakupovat nepřijímá platební karty, můžete použít bankomaty ČSOB, Poštovní spořitelna (ERA) či Česká spořitelna.

Navigace