Karlovy Vary - Karlovarský krajNákupní centra a obchodní domy v Karlových Varech

Karlovarský kraj > Karlovy Vary

Karlovy Vary

Nákupní centra a obchodní domy v Karlových Varech

Karlovy Vary jsou již od roku 1370 městem a to díky císaři Karlu IV., který zde nechal založit lázně. Město nese i jeho jméno – Karlovy Vary. Toto město má přes 59 km2 a počet jeho obyvatel je kolem 50 tisíc. Každoročně Karlovy Vary navštíví spousta turistů a to nejen z Evropy, ale z celého světa.

Karlovy Vary jsou metropolí Karlovarského kraje a nadmořská výška tohoto města je 477 m. Karlovy Vary jsou překrásnou architektonickou památkou. Jsou zde postaveny nádherné historické objekty, které stojí za to, aby je každý s turistů viděl včetně kolonády, na které tryskají ze země horké prameny.

Karlovy Vary jsou i průmyslovým městem. Nejvýznamnější pro ně je průmysl potravinářský a sklářský. Pramenitá minerální voda z Karlových Varů je oblíbená u spousty spotřebitelů stejně jako porcelán zde vyráběný.

Karlovy Vary, jako většina moderních měst v České republice, vybudovala v průběhu minulých let čtyři velké nákupní centra. Jedná se o obchodní centra OC Varyáda, Obchodní centrum Fontána, Obchodní dům Perla a Atrium Shopping Center. I díky těmto nákupním centrům je dnes v Karlových Varech přes 99 obchodů, jsou to také např. Tally Weijl, Sportisimo, Hervis Sport, A3 Sport a Lindex.

Navigace

TOPlist