Karviná - Moravskoslezský krajNákupní centra a obchodní domy v Karviné

Moravskoslezský kraj > Karviná

Karviná

Nákupní centra a obchodní domy v Karviné

Karviná leží v Moravskoslezském kraji nedaleko Ostravy. Jeho katastrální výměra činí 57,49 km2. Karviná se člení na 9 místních částí a 6 katastrálních území. V tomto městě žije přes 58 tisíc obyvatel. Vzhledem k velmi rozšířenému těžebnímu průmyslu se jedná o znečištěné město především ovzduším, jehož budoucnost je nejasná a to především kvůli hlubinným nalezištím uhlí, které je zde těženo.

Karviné bylo objeveno i naleziště kamenných nástrojů, tudíž lze říci, že první lidé toto místo obývali již v době kamenné. První písemné zmínky o Slovanech pochází ze století 13. K velkému hospodářskému rozvoji došlo ve století patnáctém, ale třicetiletá válka tento rozvoj zastavila a způsobila spoustu nepříjemností. I přes to všechno nalezneme v Karviné historické památky mezi které patří zámek, kašna, kostely, most a jiné.

V Karviné dnes můžete najít dvě nákupní centra. První z nich je Obchodní Centrum Karviná a druhé Nákupní park Karviná. Celkem Vám nabídnou 26 poboček obchodů, kaváren a restaurací. Nachází se zde například Dráčik, Knihkupectví Kosmas, D-Sport, Sportisimo, H&M a další.

Navigace

TOPlist