Most - Ústecký krajNákupní centra a obchodní domy v Mostě

Ústecký kraj > Most

Most

Nákupní centra a obchodní domy v Mostě

Statutární město Most leží v severozápadních Čechách. Protéká jím řeka Bílina. Počet obyvatel tohoto města je kolem 67 tisíc. Nadmořská výška města Most je 233 m a katastrální výměrou zasahuje území přes 86 km2.

Město Most leželo na bažinách, přes které vedla kupecká stezka pokrytá dřevěnými mosty. Město bylo mezi 15 a 16. stoletím poničeno velkými požáry. Most zažil i spoustu válek včetně třicetileté, kdy byl dobyt Švédy. V okolí města byla časem objevena velká naleziště uhlí, ale ta, i když dala lidem práci, dostala město do zoufalých podmínek a úplně ho zpustošila. Proto také bylo rozhodnuto o jeho obnově. První obyvatelé se do nového města stěhovali v roce 1965, ale i přes to se Most snaží o neustálé zlepšování životního prostředí.

Díky historii města zde nemůžeme najít moc historických památek, proto není Most navštěvován turisty. Je však využíván pro natáčení především českých filmů.

Most dnes svým návštěvníkům může nabídnout dvě obchodní centra. Jde o Central Most a OD Prior Most. Celkem Vám tyto dvě nákupní centra nabízí přes 40 obchodů, kaváren, restaurací a dalších služeb, které dnes většina nákupních center nabízí. Mezi obchody tak najdete například Cropp Town, Gate, Pompo, Pet Center, Dráčik a další. V prvním centru naleznete bankomat Citibank.

Navigace

TOPlist