Ostrava - Moravskoslezský krajNákupní centra a obchodní domy v Ostravě

Moravskoslezský kraj > Ostrava

Ostrava

Nákupní centra a obchodní domy v Ostravě

Město Ostrava je umístěno nedaleko hranic s Polskem. Leží na soutoku řek Lučiny, Odry, Opavy a Ostravice. Rozlohou zaujímá Ostrava 214 km2 a jeho průměrná nadmořská výška činí 210 m. n. m.

První zmínky o Ostravě pochází ze 13. století, kdy zde byla založena osada. Díky jantarové stezce, která tudy vedla, zažilo toto území rozmach. Během třicetileté války však došlo ke zničení města a to se až do roku 1763, kdy zde byla objevena bohatá ložiska černého uhlí, pomalu z krize dostávalo. Díky těžebnímu průmyslu se stala Ostrava velmi známým městem a po roce 1994 se těžební průmysl tohoto města zastavil uzavřením posledního dolu.

Ostrava je stále jedním z průmyslových měst a to díky průmyslu strojírenskému. I díky tomu, i předchozímu těžebnímu průmyslu, je ovzduší tohoto města velmi znečištěné. Ostrava je třetím největším městem České republiky a druhým největším městem na Moravě.  

Ostrava je jedním z dalších měst, které nabízí svým obyvatelům a nejen jim možnost nakupovat v nákupních centrech. V roce 2021 se v Ostravě nachází hned šest obchodních center. Prvním z nich je Avion Shopping Park Ostrava, další potom Forum Nová Karolina, Futurum Ostrava, Nákupní centrum Karolína, Laso a posledním je Obchodní centrum Galerie. V obchodech, které se v daných centrech nachází, pak můžete zakoupit výrobky od značek jako Lego, Jar, Bosch, Savo, Always a spousty dalších. Velmi oblíbené jsou pak obchody Tornado, Jeans Machine, Sportisimo, Baťa a Reno obuv.

Navigace

TOPlist