Praha Nákupní centra a obchodní domy v Praze

Praha

Nákupní centra a obchodní domy v Praze

Hlavním městem České republiky je Praha, která je rozdělena na 57 samostatných městských částí. Ty jsou spravovány starostou, zastupitelstvem, úřadem městské části a radou. Rozloha Prahy je 496 km2 a bydlí v ní 1,2 milionu obyvatel. Prahou protéká řeka Vltava. Toto město leží uvnitř Středočeského kraje, ale i přes to, že vykonává funkci jeho správního centra, není jeho součástí, ale samostatným krajem. V Praze má sídlo prezident, vláda, politické strany, církve a ostatní státní úřední orgány.

První Slované budovali na území dnešního města Prahy svá hradiště již v 7. století a v 9. století se začaly psát skutečné dějiny tohoto velkolepého města, protože docházelo k zvětšování osídlení na další a další území, stavěly se nové historické památky např. hrad a rotunda sv. Víta. Od té doby prošla Praha řadou událostí a nyní je nejvyspělejším regionem v České republice. Praha patří k oblíbeným turistickým cílům nejen v Evropě a ročně ji navštíví spousty turistů. Avšak nejen příliv turistů, ale také obyvatel České republiky zaplavuje každoročně Prahu pro studium či získání pracovního místa v některém z průmyslových oborů, jejichž nabídka je opravdu pestrá. Praha je totiž nejbohatším regionem této republiky.

Praha je další město, které nabízí svým obyvatelům a nejen jim možnost pohodlného nakupování ve velkých obchodních centrech. V roce 2022 se v Praze nachází hned deset obchodních center. Prvním z nich je Hlavní nádraží Praha, další potom Westfield Chodov (OC Chodov) – Praha, Arkády Pankrác, Obchodní centrum Nový Smíchov, Fashion Arena Outlet Štěrboholy, Palladium Praha (OC Palladium), Centrum Černý Most, Atrium Flora (ex Palác Flóra), Metropole Zličín a posledním je Galerie Harfa. V jednotlivých obchodních centrech pak najdete obchody, které ve své nabídce mají například značky jako LG, Tang, Apple, Rieker, adidas a spousty dalších. Velmi oblíbené jsou pak obchody TOPSHOP, TOPMAN, TETA drogerie, Reno obuv, Mango a Lindex.

Navigace

TOPlist