Prostějov - Olomoucký krajNákupní centra a obchodní domy v Prostějově

Olomoucký kraj > Prostějov

Prostějov

Nákupní centra a obchodní domy v Prostějově

Město Prostějov se nachází v Olomouckém kraji v severní části Hornomoravského úvalu a na západním okraji Hané. Na jeho okraji protéká říčka Romže a Hlučela. Nadmořská výška tohoto města činí 225 metrů nad mořem. Katastrální výměra Prostějova je 39,04 km2.

První zmínky o slovanském osídlení pocházejí ze 13. století. Tehdy bylo toto místo považováno za významnou trhovou ves. V patnáctém století postihlo město velký požár, který ho poničil. Město se pomalu začalo dávat dohromady a díky tomu zde začaly vznikat nejrůznější historické památky. V Prostějově byla také vytištěna první kniha na Moravě a to v roce 1527 tiskárnou Kašpara Aorga.

Do Prostějova míří ročně i turisté a to za památkami mezi které patří např. radnice, zámek, sochy, sady, kostely, hradby a spoustu dalšího.

Prostějov, jako i jiná moderní města v České republice, vystavěla v posledních letech čtyři větší i menší nákupní centra. Jde o nákupní centra Arkáda, Nákupní park Prostějov, Zlatá Brána a Prior Prostějov (zrušen). I díky těmto nákupním centrům je dnes v Prostějově přes 51 obchodů, jsou to také např. FAnn parfumerie, Elegance, Calzature di Lusso, Karlova pekárna a Style.

Navigace

TOPlist