Říčany - Středočeský kraj Nákupní centra a obchodní domy v Říčanech

Středočeský kraj > Říčany

Říčany

Nákupní centra a obchodní domy v Říčanech

Říčany jsou součástí okresu Praha – východ a leží ve Středočeském kraji. Rozlohou zaujímají území skoro 26 km2. Jejich průměrná nadmořská výška sahá do 341 metrů nad mořem. Obyvatel, kteří zde mají trvalé bydliště je v Říčanech téměř čtrnáct tisíc.

První zmínky o osídlení tohoto místa Slovany pocházejí z konce 13. století. V Říčanech byl také vystavěn hrad, který se však nedochoval, protože došlo k jeho zničení již za husitských válek. Za třicetileté války došlo k celkovému úpadku města. To se ale v průběhu času dokázalo vzchopit a zachovalo si i některé památky, které můžeme spatřit i dnes jako například zříceninu hradu, kostel, park a jiné.

Říčanech je vybudovaná doprava silniční, autobusová i železniční, tudíž je do města skvělý přístup.

V Říčanech se v současné době nachází pouze jedno obchodní centrum a to je OC Lihovar Říčany. Toto centrum má šest obchodů a najdete mezi nimi např. Řeznictví Uzenářství Jídelna, Móda Klárka, Skatepraha, Bambule, DPK dětská obuv a další. Obchody mají otevřeno přes všední dny od 09.00 do 20.00, v sobotu od 09.00 do 20.00 a v neděli od 09.00 do 19.00.

Navigace

TOPlist