Tábor - Jihočeský krajNákupní centra a obchodní domy v Táboře

Jihočeský kraj > Tábor

Tábor

Nákupní centra a obchodní domy v Táboře

Jihočeské město Tábor je druhým největším městem tohoto kraje. Protéká jím řeka Lužnice, v jejíž blízkosti se nachází zajímavý geologický útvar Granátová skála. Tábor má 15 městských částí, ve kterých žije kolem 35 tisíc obyvatel. Nadmořská výška tohoto města je 437 m.

Ve 13. století vybudoval Přemysl Otakar II na tomto území hrad Hradiště. Město Tábor však bylo založeno v roce 1420 husity. O sedmnáct let později se toto město stalo dokonce městem královským. Po celou dobu zde vznikaly historické památky a některé z nich si můžeme prohlédnout i dnes. V roce 1876 se v Táboře vybudovala železnice a bylo otevřeno nádraží a první parní elektrickou železnicí se mohli cestující přepravit v roce 1903.

Tábor je zajímavým městem s botanickou zahradou, parkem, fontánou, barokním zámkem a dalšími pamětihodnostmi.

Obchodní dům Dvořák je jediné obchodní centrum, které se v Táboře nachází. Obchodní centrum najdete na adrese 9. května 2886 Tábor. V centru je situováno 46 obchodů a ten má otevřeno přes všední dny od 8.00 do 18.00, v sobotu od 8.00 do 13.00 a v neděli je zavřeno. Za zmínku stojí např. Baťa, Ptákoviny, Parfumerie, Pánská móda Mirka či Apex Sport.

Navigace

TOPlist