Teplice - Ústecký krajNákupní centra a obchodní domy v Teplicích

Ústecký kraj > Teplice

Teplice

Nákupní centra a obchodní domy v Teplicích

Lázeňské město Teplice najdeme mezi Krušnými Horami a Českým středohoří v Ústeckém kraji. Jeho nadmořská výška je velmi různorodá od 200 – 399 metrů nad mořem. Ve městě žije před padesát tisíc obyvatel a jeho katastrální výměra činí přes 23 km2.

První lidé, kteří území dnešních Teplic obývali, byli pravěcí lovci. Také Keltové, Markomané a Kvádové zde měli svá sídla. První slovanské osídlení začalo díky stavbě kláštera ve 12. století. O sto let později zde bylo vybudováno opevněné město. Jelikož léčebné horké vody objevili již velmi brzy a to v roce 762 začali první klienti mířit do Teplic v roce 1680 a toto město si postupně získalo lázeňskou prestiž.

Teplicích žila i velmi početná židovská komunita, která však byla ve druhé světové válce vyvražděna a dnes jich tady žije jen velmi málo.

V Teplicích dnes můžete najít dvě nákupní centra. První z nich je Olympia Teplice a druhé Galerie Teplice. Celkem Vám tato centra nabídnou 94 prodejen, kaváren a restaurací. Nachází se zde například Killtec, Steilmann, Košile…, KARA Trutnov, Pompo a další. Pokud si za­pomenete vybrat peníze a Váš oblíbený obchod nepřijímá platební karty, můžete použít bankomaty Poštovní spořitelna (ERA), Komerční banka (KB), GE Money Bank, UniCredit Bank a další.

Navigace

TOPlist