Ústí nad Labem - Ústecký kraj Nákupní centra a obchodní domy v Ústí nad Labem

Ústecký kraj > Ústí nad Labem

Ústí nad Labem

Nákupní centra a obchodní domy v Ústí nad Labem

Na severozápadě Čech leží město Ústí nad Labem. Rozlohou zaujímá přes 39 km2. Jeho nadmořská výška činí 218 m n. m. V Ústí nad Labem žije přes 94 tisíc obyvatel. Toto město má velmi rozvinutý průmysl a to především potravinářský a chemický.

Ústí nad Labem se stalo městem již velmi brzy především díky Přemyslu Otakaru II a to ve druhé polovině třináctého století. Během nejrůznějších válek bylo město devastováno a do dnešní doby dochází k jeho obnově, ale i přesto zde můžeme najít spoustu krásných historických památek, které jsou velmi atraktivní.

Ústí nad Labem je také zoologická zahrada, která svým návštěvníkům nabízí krásné prostředí a zvířata z nejrůznějších koutů světa.

Ústí nad Labem, jako i jiná moderní města v ČR, vystavěla v posledních letech čtyři velké obchodní centra. Jedná se o obchodní centra OC Forum Ústí nad Labem, OD Labe, Nákupní park Ústí nad Labem a Všebořice. V celkovém součtu je díky těmto centrům v Ústí nad Labem přes 102 obchodů, jsou to také např. C&A, Sportisimo, Dráčik, Deichmann či adidas.

Navigace

TOPlist